استفاده از کاشی مناسب

کاشی ها را می توان از نظر عملیات سطحی نیز متمایز کرد. در حالی که کاشی های لعاب دار در برابر لکه ها و کثیفی ها غیر قابل نفوذ هستند، بیشتر مستعد خراش هستند. از سوی دیگر، کاشی‌های بدون لعاب در برابر تأثیرات مکانیکی مقاوم و به لکه‌ها و کثیفی حساس هستند.

مزایای کاشی: مناسب برای مبتلایان به آلرژی بهداشتی چون تمیز کردن آسان،مقاوم در برابر گرما غیر، حساس به نور  سازگار با گرمایش از کف ارتفاع نصب کم

کدام کاشی و سرامیک کف وجود دارد؟
کاشی و سرامیک از مخلوطی از فلدسپات، خاک رس و ماسه تشکیل شده است. کوارتز و سایر مواد معدنی مانند خاک رس چینی، گچ و آهک را می توان اضافه کرد. مواد در لغزش با افزودن آب مخلوط می شوند. سپس قطعات فشرده شده و در دمای بالا شلیک می شوند. دمای پخت و ترکیب، و همچنین روش پرس و عملیات سطح، بر خواص کاشی تأثیر می گذارد. به لطف تکنیک های مدرن، به سختی محدودیتی برای تنوع طرح ها وجود دارد. کاشی و سرامیک حتی از چوب و سنگ تقلید می کند.برخی از کاشی های سرامیکی سراسر رنگی هستند. خراش و خراشیدگی به سختی قابل مشاهده است.

علاوه بر ظروف سفالی، سنگی و ظروف سنگی ظریف، سرامیک های درشت نیز به کاشی و سرامیک تعلق دارند. اینها شامل کاشی های خرد شده، سفال و کلینکر است. کاشی اسپلیت بیشتر در فضای باز استفاده می شود. کاشی های سفالی از خاک رس قرمز ساخته می شوند و معمولاً بدون لعاب عرضه می شوند.

کاشی روی گچ

سفال
تصویر محیطی کاشی سفالی سفید روی دیوار حمام
کلاسیک: کاشی سفالی سفید
در مقایسه با سایر کاشی‌های سرامیکی، کاشی سفالی متخلخل‌تر و دوام کمتری دارد. زمانی که کاشی باید به اندازه بریده شود، این ویژگی همیشه یک مزیت است. از این رو کاشی های سنگی به عنوان کاشی های دیوار بسیار محبوب هستند. فرورفتگی برای لوله ها، کلیدها و پریزها را می توان به راحتی ایجاد کرد و سوراخ هایی برای آینه و روشنایی بدون مشکل ایجاد کرد. همچنین به راحتی در مناطق زاویه دار قرار می گیرد.

کاشی سفالی فقط برای استفاده در فضای داخلی مناسب است زیرا ضد یخ نیست. کاشی به دلیل سطح متخلخل، آب زیادی را جذب می کند که در یخبندان منبسط می شود و باعث ترکیدن پوشش می شود. کاشی های سنگی معمولاً با سطح لعاب دار عرضه می شوند. لعاب پس از پخت اول اعمال می شود و در پخت دوم ثابت می شود. کاشی های لعاب دار انعطاف پذیرتر هستند.

Steinzeug Fliesen » Preise und Ratgeber

سرامیک یک متری دیوار

برش آسان
ایده آل به عنوان کاشی دیوار
فقط برای استفاده در فضای داخلی
ظروف سنگی
کاشی معرق با طرح گل آبی با چسب کاشی
کاشی معرق ظروف سنگی
کاشی سنگی همه کاره است و می توان آن را هم روی دیوار و هم روی زمین گذاشت. کاشی در دمای بالاتری نسبت به کاشی سفالی پخته می شود و سطح متراکم تری ایجاد می کند.

کاشی استون ور ظرفیت جذب آب به طور قابل توجهی کمتری نسبت به کاشی سنگی دارد. برخی از کاشی های سنگی حتی برای استفاده در فضای باز نیز مناسب هستند. سطح لعاب دار کاشی را به ویژه بادوام می کند.

قدرتمند
همچنین برای استفاده در فضای باز مناسب است
ظروف سنگ چینی
تصویر محیطی از کاشی‌های سنگی چینی خاکستری روی تراس
ضد یخ زدگی: کاشی سنگی چینی
شلیک در دمای بالا یک سطح متراکم ایجاد می کند. اجزای کاشی به دلیل دما جوش می خورند و منافذ بسته می شوند. حتی کاشی های بدون لعاب نیز به راحتی تمیز می شوند. کاشی به خصوص مقاوم و بادوام است. کاشی ساخته شده از ظروف سنگی خوب برای کف های پر استفاده ایده آل است.

کاشی سنگ چینی با جذب آب کم مشخص می شود. کمتر از 0.5 درصد وزن خود را آب جذب می کند. این باعث می شود که کاشی برای استفاده در فضای باز نیز مناسب باشد. علاوه بر کاشی های سنگی ظریف لعاب دار و بدون لعاب، کاشی هایی با سطح صیقلی و تا حدی صیقلی وجود دارد.

ارتجاعی
ضد یخ
جذب آب کم
کاشی های سنگ طبیعی چیست؟
تصویر کاشی‌های کف با سنگ طبیعی در حمام
کاشی کف نمای سنگی
کاشی های سنگ طبیعی و سرامیک طرح آجر از انواع مختلف سنگ ساخته می شوند. بسته به سنگ انتخابی، خواص کاشی متفاوت خواهد بود. از آنجایی که همه انواع سنگ ها در برابر اسید مقاوم نیستند یا برای اتاق های مرطوب مناسب نیستند، ممکن است مواد آغشته شوند. گرانیت،

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.