با خوردن حبوبات فله ای در بازار وقت خود را تنظیم کنید

علائم برای همه حبوبات فله ای در بازار مشابه است. بسته به سن و مکانیسم های ایمنی، ممکن است با یافته های بسیار متفاوت ظاهر شود. علائم آلرژی حبوبات مرتبط با IgE به سن و مسیر قرار گرفتن در معرض (تنفسی، گوارشی و پوستی) بستگی دارد و بر سیستم های متعدد تأثیر می گذارد.

این می تواند از طریق شیر مادر منتقل شود و در دوران نوزادی رخ دهد. پوست شایع ترین سیستم درگیر است، به ویژه در کودکان خردسال، و ممکن است کهیر، آنژیوادم، اگزما، قرمزی و خارش رخ دهد.

علاوه بر این، ممکن است استفراغ، اسهال و درد شکم نیز وجود داشته باشد. هنگامی که توسط سیستم تنفسی بلعیده می شود، علائم آسم و رینیت آلرژیک ظاهر می شود. گاهی اوقات، آنافیلاکسی (شوک آلرژیک) که شدیدترین تظاهرات حساسیت غذایی است، قابل مشاهده است. بادام زمینی شایع ترین علت آنافیلاکسی است.

در مواردی که دستگاه گوارش از مری تا کولون توسط مکانیسم غیر IgE درگیر باشد، بسته به ناحیه آسیب دیده، یافته های گوارشی متفاوتی رخ می دهد. به خصوص در آلرژی های مری نقش بیشتری دارد.

در صورت مشاهده یک یا چند مورد از علائم زیر در هنگام مصرف غذاهای حاوی حبوبات باید به آلرژی نبض مشکوک شد.

علائم اگزما (قرمزی روی گونه ها، گردن، مفاصل، خشکی پوست)،
خارش و بثورات روی بدن،
قرمزی اطراف لب ها، تورم زبان یا لب ها در عرض 1 تا 2 ساعت پس از غذا خوردن،
خون و/یا مخاط (استخوان) در مدفوع
استفراغ مکرر و بدون دلیل
ریفلاکس به درمان پاسخ نمی دهد
خس خس مکرر، تنگی نفس، احتقان بینی و/یا آبریزش بینی، مدت کوتاهی پس از خوردن حبوبات، بثورات خارش دار گسترده، تنگی نفس و تپش قلب به نام شوک آلرژیک، اگر یک یا چند مورد از این علائم را دارید، باید از نظر آلرژی به نبض بررسی شوید.هنگامی که علائم آلرژی به حبوبات ظاهر می شود، مشورت با متخصص آلرژی اطفال مفید خواهد بود. زیرا؛ آلرژی غذایی زیر نظر متخصص آلرژی کودکان است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.