با مصرف پسته اکبری درجه یک هوش خود را بالا ببرید

حتی اگر به دلیل محتوای چربی بالا به آن مشکوک نباشید: پسته اکبری درجه یک می تواند به کاهش وزن عالی کمک کند. آنها حاوی مقدار زیادی چربی سالم هستند که ذخایر چربی موجود در بدن را می سوزانند. علاوه بر این، چربی آنها به طور کامل توسط بدن جذب نمی شود و در نتیجه به افزایش وزن اضافی کمک نمی کند.

به علاوه آنها شما را برای مدت طولانی سیر نگه می دارند. با این حال، به دلیل کالری زیاد، پسته را به رژیم غذایی معمول خود اضافه نکنید و در عوض آن را به عنوان جایگزین شکلات یا چیپس مصرف کنید. پسته به دلیل محتوای پروتئین بالایی که دارد باعث عضله سازی نیز می شود.

یک نکته کوچک: اگر پسته را بدون پوست بخرید، می توانید از خوردن سریع آن جلوگیری کنید. از این گذشته، قبل از اینکه بتوانید آنها را بخورید، باید آنها را پوست بگیرید. به این ترتیب آهسته‌تر و آگاهانه‌تر غذا می‌خورید و بدن زمان بیشتری برای تطبیق با احساس سیری دارد.

 

در دوران بارداری و شیردهی، نیاز بدن زن به ویتامین B اسید فولیک افزایش می یابد. پسته به تنهایی نمی تواند این نیاز را به طور کامل پوشش دهد، اما همچنان حاوی مقدار زیادی اسید فولیک است. به این ترتیب آنها تا حدودی از شما در رفع نیاز حمایت می کنند.

علاوه بر این، محتوای پروتئین بالا باعث حفظ و شکل گیری عضلات می شود. این نه تنها برای زن باردار، بلکه برای جنین نیز مفید است. با وجود تمام فواید و اثرات مثبت پسته، “بادام سبز” کوچک چند مضرات دارد که باید از آنها آگاه باشید.

پسته زمانی که جایگزین تنقلات ناسالم شود برای کاهش وزن مفید است. با این حال، آنها همچنین بمب های کالری واقعی هستند. 100 گرم پسته حدود 600 کیلو کالری دارد و به همین دلیل است که در صورت مصرف زیاد به سرعت به این مقدار می رسد. بنابراین باید آنها را در حد اعتدال مصرف کنید.

یک وعده سالم پسته حدود 165 کیلو کالری دارد که معادل 49 عدد یا 30 گرم است. با این حال، گردو، بادام یا فندق کالری به مراتب بیشتری دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.