روغن موتور htc که کودکی خورد و جانش را از دست داد

ماشین ها از قطعات متحرک تشکیل شده اند که با یکدیگر در تعامل هستند. اصطکاک، که اغلب تولید گرما می کند، بر طول عمر سیستم تأثیر می گذارد و تنش های اضافی را بین اجزای دستگاه ایجاد می کند و احتمال خرابی های شدید را افزایش می دهد.

برای چندین هدف، سوخت های زیستی در خط مقدم تحقیقات در بسیاری از زمینه ها قرار دارند. تولید سوخت های زیستی قبلاً شاهد افزایش فزاینده ای در تولید بوده است: امروزه مقادیر تولید شده در حد 1 درصد سوخت است که پیش بینی می شود تا سال 2030 به 7 درصد برسد.

علاوه بر این، و با توجه به دستورالعمل جدید 2009/28/EC (دستورالعمل RED-انرژی های تجدیدپذیر) [4]، اهداف آینده این است که تا سال 2020 10 درصد از سوخت های رایج جایگزین سوخت های زیستی شوند.

ضرورت بهبود راندمان موتور منجر و این امر هم با کمک روغن موتور htc به کاهش ویسکوزیته روانکارها برای به حداقل رساندن تلفات در رژیم روانکاری هیدرودینامیکی شده است. با این حال، این استراتژی سیستم حلقه پیستون / سوراخ سیلندر را مجبور کرده است که در رژیم های روغنکاری مخلوط و مرزی بیشتر کار کند.

در این دو رژیم آخر روغنکاری، استراتژی اتخاذ شده برای کاهش اصطکاک و در نتیجه بهبود کارایی، استفاده از اصلاح کننده های اصطکاک است.

کاهش ویسکوزیته روغن نتیجه افزودنی های ضد سایش، مانند دی آلکیل دی تیوفسفات روی (ZDDP) است. بنابراین، اهمیت تشکیل تریبوفلم از اصلاح کننده های اصطکاک و افزودنی های ضد سایش بر روی پدیده های تریبو به طور مداوم در حال افزایش است.

به گفته اسپایکس، اهمیت روزافزون تریبوفلم ها بر عملکرد سیستم حلقه پیستون/ سوراخ سیلندر منجر به استفاده مکرر از tribotests در تلاش برای درک چگونگی تشکیل تریبوفلم ها از مواد افزودنی و رفتار در کنترل اصطکاک و سایش شده است.

امروزه صنعت خودرو در تلاش است تا سطح انتشار CO2 را کاهش دهد و راندمان موتور را بهبود بخشد. خودروها، وسایل نقلیه موتوری و کامیون ها منابع اصلی انتشار CO2 هستند.

سرعت های پایین موتور در طول دوره راه اندازی سرد منجر به اتلاف انرژی قابل توجهی از طریق اصطکاک در رانندگی شهری می شود. با توجه به چرخه رانندگی جدید اروپا که می گوید بخش بزرگی (60 تا 80٪) از آلاینده های موتور در طول دوره راه اندازی سرد آنها اتفاق می افتد، این راحت است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.