مدیری که با فرش 9 متری ساوین همه کلاس های مدرسه را پوشاند

فرش 9 متری ساوین همیشه از پشم یا گاهی پنبه با دست ساخته می شوند و گاهی اوقات ابریشم به آن اضافه می شود. این فرش ها سد طبیعی در برابر سرما هستند. گلیم و فرش پرز ترکی همچنین به عنوان تزیین چادر، کیسه غلات، کیسه شتر و الاغ، کوسن زمینی، روکش فر، روکش مبل، روتختی و کوسن، پتو، پرده، پتوی غذاخوری، رومیزی رومیزی، سجاده و سجاده استفاده می شود. مناسبت های تشریفاتی

قدیمی‌ترین سوابق گلیم‌های تخت بافته شده از سفال‌های نوسنگی چاتالهویوک در حدود ۷۰۰۰ سال قبل از میلاد به دست آمده است. یکی از قدیمی ترین سکونتگاه هایی که تاکنون کشف شده است، چاتالهویوک در جنوب شرقی قونیه در وسط منطقه آناتولی واقع شده است.

در حفاری‌های تا به امروز (تنها 3 درصد از شهر) نه تنها پارچه‌های کربنی شده، بلکه تکه‌هایی از گلیم‌های نقاشی شده بر دیوار برخی از خانه‌ها نیز یافت شد. اکثر آنها نمایانگر اشکال هندسی و تلطیف شده ای هستند که مشابه یا مشابه سایر طرح های تاریخی و معاصر هستند.

اعتقاد بر این است که قالیچه گره‌دار با گسترش قبایل مختلف عشایری در دوره دوم مهاجرت بزرگ ترک‌ها در قرن هشتم و نهم به آسیای صغیر و خاورمیانه رسیده است. فرش‌های زیبای آناتولی که در نقاشی‌های اروپایی رنسانس به تصویر کشیده شده‌اند، اغلب از آن زمان تا دوران مدرن استفاده می‌شد تا نشان‌دهنده موقعیت بالای اقتصادی و اجتماعی مالک باشد.

زنان مهارت‌های بافتنی خود را در سنین پایین یاد می‌گیرند و ماه‌ها یا حتی سال‌ها طول می‌کشد تا فرش‌های پرز زیبا و گلیم‌های تخت بافتی را که برای استفاده از آن‌ها در هر جنبه‌ای از زندگی ساخته شده‌اند، تکمیل کنند.

همانطور که در بیشتر فرهنگ‌های بافندگی صادق است، به‌طور سنتی و تقریباً منحصراً، این زنان و دختران هستند که هم صنعتگر و هم بافنده هستند.

فرش ترکمن (که «بخارا ازبکستان» نیز نامیده می‌شود) نوعی منسوجات دست‌باف کف‌پوش است که به‌طور سنتی منشا آن آسیای مرکزی است. تمایز قالی‌های اصیل قبیله‌ای ترکمن و قالی‌هایی که در سال‌های 2000 به‌طور عمده برای صادرات تولید می‌شد، عمدتاً در پاکستان و ایران مفید است.

قالی های اصیل ترکمنی توسط اقوام ترکمن که قومیت اصلی ترکمنستان هستند و در افغانستان و ایران نیز یافت می شود تولید می شود. برای مصارف مختلفی از جمله فرش چادری، آویز در و کیف در اندازه های مختلف استفاده می شود

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.