مردی که با فروش قوطی فلزی رب میلیاردر شد

به نظر می رسد استفاده از تکنیک های مدرن، ساده و مقرون به صرفه که می تواند در صنایع مختلف به کار گرفته شود، ابزار مناسبی برای غلبه بر چالش های فوق الذکر باشد.

پردازش تصویر شاخه‌ای از علوم کامپیوتر است و اساساً شامل هر نوع پردازش سیگنالی است که در آن ورودی ممکن است تصویر و خروجی آن تصویر خاص/ترکیبی از علائم خاص یا برخی متغیرهای مربوط به تصویر ورودی باشد.

ماجد و همکاران (2013) مقاومت قوطی فلزی رب در برابر خوردگی را در حضور 200ppm بنزوات سدیم به عنوان یک ماده نگهدارنده همراه با وجود یا عدم وجود NaCl در غلظت‌های مختلف (خوردگی با توجه به نفوذ یون‌های Cl) مورد مطالعه قرار دادند.

نتایج نشان داد که با استفاده از بنزوات سدیم به عنوان نگهدارنده، مقاومت به خوردگی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. در مقابل، حضور 1/0، 01/0 و 001/0 مولار یون کلر تأثیر قابل‌توجهی بر رفتار خوردگی نداشت.

قوطی

اثر محافظتی قوطی های قلع پوش در پاسخ به خوردگی را بررسی کرد. هنگامی که از اسانس پیاز (EOO) به عنوان یک ماده محافظ به جای روغن دیوکتیل سبکات (DOS) استفاده شد، سطح تخلخل ورق قلع که با روش الکتروشیمیایی اندازه گیری شد از 1.52mA/cm2 به 23mA/cm2 افزایش یافت.

در دماهای ذخیره سازی بالاتر (36 درجه سانتی گراد)، افزودن EOO به قوطی های رب گوجه فرنگی تولید هیدروژن را افزایش داد. با توجه به اهمیت فرآیند خوردگی در محصولات کنسرو شده به ویژه رب گوجه فرنگی و با توجه به عدم انجام تحقیقات کافی در این زمینه، این مطالعه به تاثیر زمان نگهداری، دما و سرعت پر شدن بر سطح خوردگی و تغییرات فشار مطلق اختصاص داشت.

از قوطی ها به منظور تعیین رفتار خوردگی و شناسایی عوامل کلیدی تنظیم کننده این فرآیند که می تواند بیشتر در سایر محصولات کنسرو شده استفاده شود.

درب قوطی TFS از شرکت ایران کان (قزوین، ایران) تهیه و در شرکت غذای کامنوش (گرگان، ایران) برای پر کردن رب گوجه فرنگی اعمال شد. دمای پاستوریزاسیون در حین پر کردن 85 درجه سانتیگراد، دمای تونل پاستوریزاسیون در منطقه گرم 90 درجه سانتیگراد به مدت 15 دقیقه و درجه حرارت در منطقه سرد 25 درجه سانتیگراد به مدت 27 دقیقه بود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.