کشف لوله پلی اتیلن فاضلابی گلپایگان در عمق دریای مدیترانه

هنگام اجرای روش های بازسازی با تخریب (یا بدون تخریب) یک خط لوله قدیمی ساخته شده از مواد سنتی، توصیه می شود از

لوله پلی اتیلن فاضلابی گلپایگان با لایه های هم اکستروژن پلی اتیلن مقاوم در برابر ترک PE 100-RC در قسمت داخلی و سطوح بیرونی خط لوله MULTIPIPE استفاده از چنین لوله هایی از ایجاد زود هنگام ترک و رشد بعدی آنها در دیواره خط لوله پلی اتیلن کشیده شده جلوگیری می کند.

به طور طبیعی، گزینه ایده آل استفاده از لوله هایی از نوع “MULTIPIPE” با یک غلاف محافظ ساخته شده از ترموپلاستیک است، زیرا. در این حالت، خط لوله جدید هم از خراشیدگی هنگام کشیدن و هم از اثرات بارهای نقطه ای ناشی از شرایط زمین یا پیامدهای تخریب خط لوله قدیمی محافظت می شود.

روش‌های بازسازی خطوط لوله بدون تخریب، ارائه شده در SP 249.1325800.2016، عمدتاً بر کشیدن لوله‌ها و پوسته‌های پلیمری به خطوط لوله فرسوده متمرکز شده‌اند [5]. با توجه به استفاده از لوله های پلی اتیلن، دو روش ارائه شده در بالا را می توان در نظر گرفت – اینها “Sliplining” و “Modified Sliplining” هستند.

روش اول شامل کشیدن یک لوله پلی اتیلن گرد معمولی به داخل یک خط لوله فرسوده (بدون پروفیل و فشرده سازی اولیه) و به دنبال آن پر کردن حلقه با دوغاب سیمان است.

هنگام اجرای این روش، می توان از یک لوله پلی اتیلن مشکی معمولی با نوارهای علامت گذاری آبی استفاده کرد. در عین حال، توجه به کیفیت تمیز کردن اولیه خط لوله بازسازی شده و همچنین وجود قطعات بیرون زده در آن که به دلیل تخریب آن شکل گرفته است، ارزش دارد.

اگر برآمدگی های تیز وجود دارد که می تواند به لوله آسیب برساند، بهتر است لوله هایی با غلاف محافظ از نوع “PROTEKT” را ترجیح دهید.روش دوم – “لغزش اصلاح شده” شامل کشیدن یک لوله از پیش شکل (به عنوان مثال، دادن یک پروفیل U شکل به لوله) یا از قبل فشرده شده به داخل خط لوله فرسوده، و به دنبال آن انبساط (بسط) و یک تناسب محکم برای لوله است. دیوار خط لوله در حال بازسازی است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.